Versions Compared

Key

  • This line was added.
  • This line was removed.
  • Formatting was changed.
Table of Contents

Особливості реалізації бізнес-процесів Реабілітації у ЕСОЗ

1. Реабілітація — нова галузь охорони здоров’я, що підлягає фіксації у ЕСОЗ

Реабілітація — це нова для системи ЕСОЗ галузь охорони здоров'я, бізнес-процеси якої системно реалізуються на базі відповідних законодавчих актів України. До поточного моменту в системі ЄСОЗ були присутні лише процеси, що стосуються спеціальностей «Медицина» та «Фармакологія».

...

Детальний опис моделі даних одиничного циклу Індивідуального Плану реабілітації пацієнта наведено в документі «RHB-D040. Структура моделі даних Реабілітації – Сутності ЕСОЗ».   


2. Взаємодія лікувального та реабілітаційного процесів під час гострого періоду

Гострим періодом реабілітаційної допомоги вважається період перебування пацієнта на стаціонарному лікуванні до момента, поки він вимагає цілодобової уваги профільного (по основному захворюванню) лікаря-спеціаліста. Відповідальним за пацієнта у цей період є лікуючий лікар, який веде його історію хвороби, та узгоджує план та обсяг процедур реабілітації, що надаються членами МДРК згідно плана реабілітаційних циклів у межах гострого періода.

...

  • пошук у ЕСОЗ даних пацієнта, який потребує реабілітації; 

  • отримання доступу до ЕМЗ пацієнта та ознайомлення з ними; 

  • проведення членами МДРК первинних, проміжних та заключних обстежень відповідно до їхньої спеціалізації, та реєстрацію членами МДРК профільних ЕМЗ пацієнта за результатами проведених  обстежень (Encounter data package з сутностями Observation) з описом його стану відповідно до стандартів класифікації МКФ (НК 030:2022; Класифікатор функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров'я); 

  • реєстрація ЕМЗ плану проведення (сутності Care Plan) процедур реабілітації пацієнта;   

  • реєстрація членами МДРК профільних ЕМЗ пацієнта за результатами планування реабілітаційних процедур (сутності Activity та Service Request); 

  • реєстрація членами МДРК профільних ЕМЗ пацієнта за результатами виконання запланованих процедур (Encounter data package із сутностями Procedure); 

  • реєстрація членами МДРК профільних ЕМЗ пацієнта за результатами проміжних/заключних обстежень (Encounter data package з сутностями Observation) з описом його стану відповідно до стандартів класифікації МКФ (НК 030:2022; Класифікатор функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров'я); 

  • прийняття рішення щодо формування наступного циклу ІРП та складу ЕМЗ, які забезпечують реєстрацію наступного циклу реабілітації . Можливе продовження дії вже сформованого плану (Care Plan) з додаванням нового пакета реабілітаційних процедур (Activity+Service Request) або формування нового плану в рамках поточного епізоду (див. далі у п.6 Варіанти побудови послідовності циклів ІРП у межах одного періоду).

3. Розмежування процесів надання реабілітаційної допомоги для фіксації у ІРП

Профільні обстеження пацієнта членами МДРК виконуються відповідно до методик та інструментальних методів, відповідно до профілів їх спеціалізації. Результати цих обстежень є підставою для профільних спеціалістів зі встановлення категорійного профілю МКФ – опис стану пацієнта відповідно до стандартів класифікації МКФ (НК 030:2022 Класифікатор функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров'я).  

...

View file
nameRHB-D030-P2. Conceptual_Rehab.cdm

4. Структура сутностей ЕСОЗ для використання у складі циклу ІРП

При розробці моделі даних використовують концепцію, за якою фіксація записів у ЕСОЗ про взаємодії (Encounter) та реабілітаційні процедури (Procedure) проводиться фахівцями з реабілітації за фактом завершення таких дій. 

...

View file
nameRHB-D030-P3. Статуси сутностей циклу ІРП.vsd

5. Ролі Лікаря ФРМ та фахівців з реабілітації

Лікар ФРМ, згідно з прийнятими регламентами, є основним спеціалістом, який несе відповідальність за виконання індивідуального реабілітаційного плану пацієнта та за управління роботою МДРК загалом. Саме він є єдиним фахівцем, який виконує створення плану лікування (з реєстрацією відповідної взаємодії, в результаті якої до ЕСОЗ-у вноситься план лікування). Таким чином, сутності  Encounter ФРМ Start та Care plan створюються виключно лікарем ФРМ, який підписує їх своїм ЕЦП. Всі інші сутності можуть бути створені як фахівцями зі складу МДРК, так і за необхідності самим лікарем ФРМ.

6. Варіанти побудови послідовності циклів ІРП у межах одного періоду

При виникненні необхідності більш ніж одного циклу ІРП у межах перебування пацієнта в медустанові можливі варіанти комбінації структур сутностей ЕМЗ залежно від реальних потреб МДРК у формуванні наступних циклів. Застосування таких комбінацій не обмежується поточними валідаціями ЕСОЗ.  

...

View file
nameRHB-D030-P6. Каскад циклів ІРП з окремими епізодами реабілітації.vsd

7. Взаємодія лікувального та реабілітаційного процесів під час післягострого та довготривалого періодів

Характерною особливістю післягострого та довготривалого реабілітаційних періодів є надання реабілітаційної допомоги пацієнтові у спеціалізованих реабілітаційних установах (стаціонарних умовах та амбулаторних реабілітаційних закладах) . 

...