/
Доступ до інформації про стан здоров’я, в тому числі щодо причин тимчасової непрацездатності працівника, лікування, реабілітації тощо.

ЕСОЗ - публічна документація

Доступ до інформації про стан здоров’я, в тому числі щодо причин тимчасової непрацездатності працівника, лікування, реабілітації тощо.

Опис проблеми:

Отримати доступ до інформації по МТВН через звернення

 

Відповідь:

Інформація про стан здоров’я, в тому числі щодо причин тимчасової непрацездатності працівника, лікування, реабілітації тощо, відповідно до статті 2 Закону України «Про захист персональних даних» є відомостями чи сукупністю відомостей про фізичну особу, яка ідентифікована або може бути конкретно ідентифікована (персональні дані).

Частиною другою статті 21 Закону України «Про інформацію» передбачено, що інформація про фізичну особу є конфіденційною інформацією, а відповідно до частини першої цієї статті конфіденційна інформація є інформацією з обмеженим доступом.

При цьому, конфіденційна інформація може поширюватися за бажанням (згодою) відповідної особи у визначеному нею порядку відповідно до передбачених нею умов, а також в інших випадках, визначених законом. Відносини, пов'язані з правовим режимом конфіденційної інформації, регулюються законом.

Так, законом України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» визначений вичерпний перелік підстав надання доступу до даних про пацієнта, що містяться в електронній системі охорони здоров’я. Відповідно до частини другої статті 11 зазначеного Закону такий доступ можливий лише у разі отримання згоди такого пацієнта (його законного представника) у письмовій формі або у формі, що дає змогу зробити висновок про надання згоди.

Без згоди доступ до інформації про пацієнта можливий у випадках: наявності ознак прямої загрози життю пацієнта, за умови неможливості отримання згоди такого пацієнта чи його законних представників (до часу, коли отримання згоди стане можливим), за рішенням суду.

Разом з цим, частиною першою та другою статті 286 Цивільного кодексу України встановлено, що фізична особа має право на таємницю про стан свого здоров'я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про відомості, одержані при її медичному обстеженні. Забороняється вимагати та подавати за місцем роботи або навчання інформацію про діагноз та методи лікування фізичної особи.

 

Крім цього, звертаємо Вашу увагу, що згідно з частиною першою статті 8 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй.

Зважаючи на наведене, Порядок формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я, затверджений наказом Міністерства охорони здоров’я України від 01.06.2021 № 1066, який визначає механізм формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я суб’єктами господарювання, перелік відомостей, що вносяться до Реєстру та права доступу до них, розроблений та затверджений на підставі вимог чинного законодавства та у відповідності до Конституції України, а відтак є законним.

 

ЕСОЗ - публічна документація